آکادمی شیرپوینت ایران
SharePoint Academy خانه > آموزش آکادمیک > سرفصل دوره  WAC

سرفصل دوره WAC

سرفصل دوره WAC

عنوان دوره:

کارگاه تخصصی تنظیمات پیشرفته سرور شیرپوینت(نصب و راه اندازیRBS و Kerberosو FBA)

شناسنامه دوره:

نوع کارگاه آموزشی
مدت زمان دوره 7 ساعت
تعداد جلسات یک روزه (به همراه پذیرایی و صرف ناهار)
مخاطب ادمین شیرپوینت
سطح دوره پیشرفته
نسخه نرم افزار SharePoint Server 2013
نوع تدریس مدرس در کلاس آموزشی
توضیحات شفاهی دوره

درباره دوره:

پس از نصب و راه اندازی شیرپوینت در سازمان، نیازها و تنظیمات تخصصی ای مورد نیاز است که اغلب در ابتدای امر بدان توجه نشده است. نیاز این تنظیمات در هنگامی که کاربرد شیرپوینت در سازمان فراگیر می شود کاملا مورد توجه قرار میگیرد. بر همین اساس بر آن شدیم تا در یک کارگاه تخصصی و کاملا عملی یک روزه این تنظیمات حرفه ای را مورد بررسی قرار دهیم.

پیش نیاز:

  • آشنایی با تنظیمات و مدیریت سرور شیرپوینت (C1)

RBS:

در نگاه اول افزایش فایلهای ذخیره شده بر روی شیرپوینت و حجیم شدن دیتابیس های SQL آن سبب کندی سرور و ایجاد مشکل در گشودن فایل های بزرگ می شود، در صورتی که مایکروسافت شیرپوینت برای این مواقع راه حل تخصصی و فنی RBS یا Remote BLOB Storage را پیشنهاد می کند. استفاده از تکنیک حرفه ای RBS باعث خواهد شد رمزنگاری فایلهای ذخیره شده تغییر یافته و تاثیر بسزایی در سرعت عملکرد شیرپوینت خواهد داشت.

موارد استفاده از این تکنیک برای سازمان هایی است که سرور شیرپوینت آن ها بخاطر حجیم شدن دیتابیس به چابکی روزهای ابتدایی آن نیست.

Kerberos:

متخصصان می دانند که شیرپوینت رابطه مستقیمی با سرور Active Directory دارد و احراز هویت(Authentication) در شیرپوینت توسط AD انجام می شود. Kerberos پروتکل و تکنولوژی جدیدی در شبکه است که این روش Authentication را تغییر می دهد. پروتكل كربروس فرض مي كند كه معادلات بين كاربر و Server بر روي يك شبكه محافظت نشده قرار دارد به گونه اي كه بيشتر كاربران و بسياري از سرورها از امنيت كافي برخوردار نيستند و بسته هايي كه از طريق شبكه در حال جابجايي هستند مي توانند نظارت و دستكاري شوند. لذا پروتکل امنیتی کربروس امنیتی بالاتر و حرفه ای تر را فراهم خواهد کرد.

موارد استفاده از این تکنیک برای سازمانهایی است که امنیت بالاتری در احراز هویت نیاز دارند و کاربران شیرپوینت آن بیشتر از 50 نفر می باشند.

FBA:

هنگامی که نیاز داشته باشید به گروهی از افراد، خارج از کارمندان سازمان خود ( مانند کارفرما، پیمانکار، همکار تجاری، دانشجویان و .....) دسترسی روی شیرپوینت بدهید و تمایل نداشته باشید که برای آنان نام کاربری در Active Directory تعریف کنید. راه حل FBA یا Form Based Authentication پیشنهاد می گردد. در این شرایط مدل Authentication تغییر کرده و قادر خواهید بود کاربران را داخل یک DB (دیتابیس) خارج از شیرپوینت تعریف و مدیریت کنید.

موارد استفاده از این تکنیک برای سازمانهایی است که نحوه احراز هویت بدون وجود AD و یا به صورت ترکیبی با AD را نیاز دارند.