آکادمی شیرپوینت ایران
SharePoint Academy خانه > شیرپوینت چیست > منابع شیرپوینت

کاربردهای شیرپوینت

کاربردهای شیرپوینت

رایج ترین استفاده از شیرپوینت عبارتند از :

پرتال اینترانت(داخل سازمانی):

       پرتال روشی برای تمرکز بخشیدن به دسترسی اطلاعات شرکت و سیستم ها از طریق شبکه شرکت است. یک ابزار جهت تسهیل مدیریت اطلاعات و نرم افزارها در شرکت ها است. مایکروسافت ادعا می کند که این ابزار مزایایی برای سازمانها مانند افزایش تعهد کارکنان، تمرکز مدیریت فرآیندها ، کاهش کارکنان، هزینه ها و به اشتراک گذری دانش سازمانی را به همراه دارد.

مدیریت محتوای سازمانی و مستندات

       شیرپوینت اغلب برای نگهداری اسناد الکترونیکی و یا تصاویری از اسناد کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شیرپوینت قابلیت نگهداری و پیگیری نسخه های قبلی اطلاعات که توسط افراد مختلف ایجاد شده است را دارا می باشد. علاوه بر آن یک پلتفرم برای مدیریت اطلاعات دیجیتالی دارای ساختار است که می تواند از استانداردها و قوانین شما پیروی کند. همچنین شیرپوینت با ایجاد محلی متمرکز برای ذخیره و نگهداری اسناد موجب کاهش ارسال ایمیل و تکرار اسناد در سازمان است.

اکسترانت پورتال

       اکسترانت به محیطی گفته که کاربران خارج از سازمان، شرکت های همکار و مشتریان و کارفرمایان به بخشی از داده های داخلی شرکت دسترسی داشته باشند.

شیرپوینت می تواند با استفاده از امکان محافظت از اطلاعات از طریق نام کاربری و پسورد به کاربران خارج از سازمان نیز دسترسی لازمه به بخش هایی از اطلاعات جهت کسب کار مشترک را دهد.

در شیرپوینت می توان با استفاده از امکان Alternate Access Mapping کاربران داخل و خارج از سازمان هر کدام از طریق آدرس URL اختصاصی خود به شیرپوینت وصل شوند و نیز هر کدام از آنها می توانند با تکنولوژی احراز هویت متفاوت (Authentication) به شیرپوینت دسترسی داشته باشند.

سایت اینترنتی

       با استفاده از فعال کردن تعدادی ویژگی، شیرپوینت می تواند برای مدیریت وب سایت های عمومی بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد.

چارچوبی برای تولید سیستم های نرم افزاری

      شیرپوینت بر روی چارچوب ASP.Net ساخته شده است و با ایجاد یک لایه اضافه تر به شما کمک می کند تا برای تولید سیستم های نرم افزاری جدید نیازمند تولید و سفارشی سازی کد های کمتری باشید.